مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
فرانسه
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :tahsilpezeshki
تاريخ: 1397/5/14  ساعت: ۰۵

بريتانيا و ايرلند شمالي به مجموعه‌اي متشكل از انگليس، ولز، اسكاتلند و ايرلند شمالي اطلاق مي‌شود. اين كشور در منابع فارسي اغلب به طور خلاصه انگليس خوانده مي‌شود. انگليس در سواحل شمال‌غربي اروپا قرار دارد و شامل دو جزيره اصلي است. يكي كه اسكاتلند، ويلز و انگليس را در خود جاي داده و ديگري ايرلند شمالي را. اين كشور با كانال مانش از فرانسه كه در غرب آن قرار دارد جدا مي‌شود.

آب و هواي انگلستان نسبتا سرد دارد و پايتخت آن، لندن، لقب مه‌آلود را با خود يدك مي‌كشد. اين كشور با آنكه عضو اتحاديه اروپا است اما هنوز به پول واحد آن يعني يورو نپيوسته است و همچنان از پوند استفاده مي‌كند. مقياس‌هاي وزن و طول آن سيستم غيرمتريك است. دولتمردان آن مي‌گويند پيش از آنكه پيوستن اين كشور به اتحاديه اروپا به رفراندوم گذاشته شود بايد مجموعه‌اي از اتفاقات اقتصادي در اين كشور روي دهد. تصوير عمومي از آب و هواي انگلستان بيشتر با باران و مه و رطوبت همراه است. در تمامي بخش هاي اين كشور نه چندان پهناور، آب و هواي متنوعي وجود دارد، از زمستان هاي سرد گرفته تا تابستان هاي گرم و مرطوب. ميزان بارندگي در اين كشور بسيار بالا است. شهر لندن، پايتخت انگلستان، از نظر بارندگي سطح بالاتري از شهرهايي مانند پاريس و يا حتي نيويورك دارد.

بريتانيا از دو جزيره اصلي تشكيل شده است؛ جزيره اصلي و بزرگ تر، بريتانياي كبير ناميده مي‌شود و شامل اسكاتلند، ولز و انگلستان (انگلند) است. جزيره ي ديگر ايرلند است كه توسط درياي ايرلند از بريتانياي كبير جدا مي‌شود و شامل ايرلند شمالي (در شمال) و جمهوري ايرلند (در جنوب) مي‌باشد. جمهوري ايرلند (ايرلند جنوبي) يك كشور مستقل و عضوي از اتحاديه اروپا است و بخشي از كشور بريتانيا محسوب نمي شود. هزينه زندگي در بريتانيا بالاست، به ويژه هزينه غذا و كالاهاي مصرفي سبب گرديده است كه اين كشور در زمره يكي ازپرهزينه ترين كشورهاي جهان محسوب گردد. بين جنوب انگلستان كه ثروتمند و پر هزينه است و شمال آن، اسكاتلند، ولز و ايرلند شمالي كه كم هزينه تر و ارزان تر است.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در انگلستان

دندانپزشكي يكي از رقابتي ترين رشته ها در انگلستان مي باشد و هر ساله هزاران دانشجوي بين المللي در مدارس دندانپزشكي پذيرفته مي شوند.اگر نمرات شما در بالاترين سطوح باشد و بتوانيد ثابت كنيد كه علاقه قلبي به تحصيل و كار در اين زمينه داريد، درخواست براي تحصيل دندانپزشكي در انگلستان مختص شما مي باشد. دوره هاي دندانپزشكي در انگلستان به طور كلي به صورت دوره ي پنج ساله ارائه مي شوند و معمولا اين دوره ها در دو سطح علمي و فني آموزش داده مي شوند.

دانشجويان دندانپزشكي در طول دوره ها علت، پيشگيري، درمان و كنترل بيماري دهان و دندان را مطالعه كنند. رشته ي دندانپزشكي در دسته ي پر رقابت ترين رشته ها در انگلستان قرار مي گيرد و تعداد زيادي دانشجو هر ساله براي ورود به دانشگاه هاي برتر باهم رقابت دارند. ورود به اين رشته در انگلستان مستلزم پيشينه آكادميك بسيار قوي مي باشد. براي تحصيل دندانپزشكي در انگلستان نياز است كه دروس پيش نياز دوره هاي دندانپزشكي در انگلستان در كالج را بگذارنيد زيرا دانشگاه ها اين دروس را ارائه نمي دهند.

تحصيل دندانپزشكي در انگلستان

كساني كه مي خواهند به تحصيل دندانپزشكي در انگلستان بپردازند ابتدا مي بايست دوره ي A-level و يا Foundation را بگذرانند. در اين دوره ها دانش آموزان دروس زيست شناسي، شيمي و غيره مرتبط با دندانپزشكي را مي خوانند. دوره هاي A-level به صورت استاندارد ۶ ترمه مي باشد كه در طول ۲ سال به اتمام مي رسد. حداقل سن براي ورود به دوره هاي A-level به طور معمول ۱۵٫۵ سال به بالا مي باشد. همچنين بسياري از دانشجويان براي ورود به دوره هاي دندانپزشكي، ابتدا در كالج دوره ي Foundation را مي گذرانند تا براي پيش نيازهاي دندانپزشكي آماده شوند. اين دوره نيز معمولا حداكثر ۳ ترم بوده براي دانش آموزان بالاي ۱۶٫۵ ساله مي باشد.

همچنين براي تحصيل در مقطع تكميلي رشته دندانپزشكي، مدرك كارشناسي دندانپزشكي با نمرات عالي و پيشينه شغلي موفق و همچنين تجربه كاري به ميزان يك روز در هفته براي دوره ۶ ماهه در يك بيمارستان، آسايشگاه يا ساير محيط هاي مراقبتي نشان دهنده قصد و نيت فرد براي مدرسه دندانپزشكي مورد انتظار مي باشد. آشنايي با سيستم خدمات درماني انگلستان (NHS) و نحوه كاركرد آن براي متقاضيان بين المللي حياتي مي باشد.

مزاياي تحصيل پزشكي در انگلستان

 • مجوز انجام كار در حين تحصيل پزشكي در انگلستان
 • تحصيل پزشكي در زمان كمتري نسبت به ساير كشورها
 • بعد از ۶ ما تحصيل در انگليس، دولت خدمات بيمه اي و بهداشتي رايگان را در اختيار محصل قرار مي دهد
 • داشتن نمرات بالا طي دو سال اول تحصيل مي تواند اين اميد را به شما بدهد كه در سال سوم دولت انگليس شما را بورسيه تحصيلي كند.

هزينه تحصيل دندانپزشكي در انگلستان

از مهم ترين مسائلي كه ذهن دانشجويان محصل در ساير كشورها را به خود جلب مي كند هزينه تحصيل دندانپزشكي و هزينه هاي زندگي در آن كشور مي باشد. هزينه تحصيل دندانپزشكي در انگلستان با توجه به اينكه اين كشور از سطح كيفي بالايي در نظام آموزشي خود برخوردار است به طور ساليانه مبلغي در حدود ۱۸ تا ۲۰ پوند مي باشد. همينطور بايد بدانيد كه كشور انگليس نسبت به ساير كشور ها از هزينه هاي بالايي براي تحصيل برخوردار است و متقاضيان بايد كاملا از لحاظ مالي توانايي پرداخت شهريه دانشگاه هاي انگليس باشند.

همچنين علاوه بر هزينه هاي تحصيل دندانپزشكي در انگلستان، هزينه هاي ديگري وجود دارد كه دانشجو در حين تحصيل بايد به آن توجه كند و آن هزينه زندگي در انگلستان مي باشد. در واقع هر شخصي مي داند كه براي تحصيل دندانپزشكي در انگلستان بايد از بنيه مالي خوبي برخوردار باشد چون متناسب با هر منطقه اي قيمت براي خوراك و اقامت متفاوت است كه با در نظر گرفتن هزينه تحصيلي بسيار بالاتر از ساير كشور هاست. از همين رو بايد بدانيد كه هزينه زندگي در انگليس متغير بين ۸۰۰ تا ۱۰۰۰پوند متغير مي باشد.


برچسب‌ها:

نويسنده :tahsilpezeshki
تاريخ: 1397/4/21  ساعت: ۰۵

فرانسه بزرگترين كشور منطقه اروپاي غربي است و با كشورهاي بلژيك، لوكزامبورگ، آلمان، سوئيس، ايتاليا، موناكو، آندورا و اسپانيا مرز زميني مشترك دارد و كانال مانش آن را به انگليس وصل مي‌كند. جمهوري فرانسه يكي از اعضاي مؤسس اتحاديه اروپا و سازمان ملل متحد است. همچنين عضو گروه G۸ و از اعضاي دائم شوراي امنيت سازمان ملل متحد و داراي حق وتو است.

وسيع ترين كشور اروپاي باختري است ( نزديك يك پنجم مساحت اتحاديه اروپا) و منطقه دريايي وسيعي را در اختيار دارد ( منطقه اقتصادي كه در ١١ ميليون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبيه به يك شش ضلعي است. اين كشور چهار منطقه تحت حاكميت در گوشه و كنار دنيا دارد. اين چهار منطقه بازمانده‌هايي از مناطقي است كه فرانسه پيش از جنگ‌هاي جهاني تحت سلطه داشت. در هر دو جنگ جهاني اول و دوم فرانسه بخش زيادي از ثروت و قدرتش را از دست داد. با اين حال امروز فرانسه ششمين كشور صنعتي دنياست و سالانه ۷۹ ميليون گردشگر خارجي به آن وارد مي‌شوند كه البته اين آمار شامل تجاري كه بيش از يك شبانه‌روز در فرانسه مي‌مانند هم مي‌شود. فرهنگ فرانسه، قرن‌هاي متمادي را در بر مي‌گيرد.

آنچه كه ما امروز در فرانسه مي‌بينيم تركيبي از تمدن‌هاي كهن و گوناگون است؛ تمدن‌هايي نظير تمدن يونان، روم و سلت‌ها. به علاوه، فرهنگ اين كشور از ساير كشورهاي همسايه و همچنين رويداد‌هاي تاريخي متعدد كه در طول تاريخ اين كشور روي داده‌اند، تاثير پذيرفته است. فرانسه زبان رسمي اين كشور است و فرانسوي‌ها زبان خود را به عنوان مهم‌ترين بخش از فرهنگ و هويت خود در نظر مي‌گيرند. به علاوه، اين زبان در كشورهاي ديگر دنيا نيز رواج پيدا كرده است. اهالي اين كشور به ۷۵ زبان محلي مختلف از جمله زبان فلامان، ايتاليايي، باسكي، برتون، كاتالان و زبان‌هاي مختلف اكسيتان صحبت مي‌كنند.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در فرانسه

فرانسه يكي از كشورهاي واقع شده در اروپاي غربي ، بزرگترين كشور اتحاديه اروپا و همچنين سومين كشور بزرگ در اروپا است. اگر چه فرانسه يكي از محبوب ترين مكان ها براي تحصيل پزشكي در خارج از كشور است، ورود به دانشگاه هاي براي دانشجويان خارجي بسيار رقابتي و محدود است. تعداد پذيرفته شدگان به دانشگاه هاي پزشكي فرانسه محدود است. تنها چند درصد از كل دانشجويان دانشگاه هاي پزشكي فرانسه را دانشجويان بين المللي تشكيل مي دهند.

دانش آموزاني كه موفق به تحصيل دندانپزشكي در فرانسه مي شوند علاوه بر تحصيل در يك رشته عالي در يك دانشگاه فوق العاده مي توانند در اين سالها از كشور فرانسه لذت ببرند، در حال حاضر فرصت هاي تحصيلاتي زيادي در خارج از كشور فرانسه براي تحصيلات دندانپزشكي وابسته به دانشگاه هاي فرانسه وجود دارد. در واقع كمبود دندان پزشك تا سال ۲۰۱۵ پيش بيني شده بود كه منجر به افزايش ثبت نام و اقامت فرانسه دانشجويان در سال ۲۰۰۸ شد. تنها يك تخصص در دندان پزشكي در فرانسه است كه نياز به تحصيلات بيشتر دارد و آن ارتودنسي است .

پذيرش در دانشكده دندان پزشكي پس از اتمام دوازده سال تحصيلات ابتدايي انجام ميشود. بخش كاراموزي دندان پزشكي بايد شامل علوم پايه مانند شيمي و فيزيك و زيست شناسي باشد. و پس از ان دانشجويان دوره هايي را در رشته پزشكي عمومي  مانند اناتومي و فيزيولوژي و بهداشت و راديولوژي و بيهوشي ميگزرانند. همان طور كه انها پيشرفت ميكنند دوره ها دقيق تر ميشود كه تمام جنبه هاي دندان پزشكي را در بر ميگيرد. تمام كردن ان حدود شش سال در يكي از شانزده دانشكده دندان پزشكي فرانسه طول ميكشد. كه بر  اساس اداره اطلاعات فرانسه حداكثر تعداد دانش جويان در سال اول تثبيت ميشود. . از آنجايي كه دانشجويان بين المللي بسياري متقاضي تحصيل در كالج ها و دانشگاه هاي فرانسه هستند، دروس اين دانشگاه ها و يا دانشكده ها به دو زبان فرانسه و انگليسي ارائه مي شوند . شما به راحتي مي توانيد انتخاب كنيد كه در مقاطع تحصيلات تكميلي به انگليسي يا فرانسه در اين كشور تحصيل كنيد.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در فرانسه

تحصيل دندانپزشكي در فرانسه

 • شهريه بسيار پايين تحصيل دندانپزشكي در فرانسه
 • مجوز كر در حين تحصيل دندانپزشكي در فرانسه
 • تحصيل دندانپزشكي در فرانسه در دانشگاه هاي معتبر
 • ارائه مدرك بين المللي
 • امكان كار در تمام كشورهاي مطرح دنيا

هزينه تحصيل دندانپزشكي در فرانسه

يكي از مزاياي مهم كه دانشجويان محصل در فرانسه از آن بهره مند خواهند شد، تحصيل تقريبا رايگان در اين كشور است. هزينه تحصيل دندانپزشكي درفرانسه در دانشگاه هاي دولتي حدود ۴۵۰ يورو براي يك سال است اما اين هزينه در دانشگاه هاي غير انتفاعي حدود ۱۵۰۰ يورو است. البته بعضي از دانشگاه هاي فرانسه به دانشجويان بين المللي ۱۰۰۰۰ يورو براي هر سال كمك هزينه تحصيلي مي دهد با اين شرط كه دانشجو هنگام پذيرش دانشگاه حداكثر سي سال داشته و معيار هاي عالي تحصيلي را برآورده سازد .همچنين علاوه بر هزينه هاي تحصيل دندانپزشكي در فرانسه، هزينه زندگي در اين كشور است كه ذهن دانشجويان علاقمند را به خود مشغول كرده است. از همين رو بايد بدانيد كه هزينه زندگي در فرانسه حداقل ماهانه ۱۲۰۰ يورو است كه اين حداقل هزينه ايست كه بايد براي زندگي در فرانسه در نظر بگيريد.

يكي ديگر از مزايايي كه كشور فرانسه براي متقاضيان تحصيل دندانپزشكي در اين كشور قرار داده است اين است كه همه دانشجويان بين المللي حق كار ضمن تحصيل در فرانسه را دارند . به عنوان يك دانشجوي بين المللي با ويزاي تحصيلي در فرانسه ، مجاز به ۹۶۴ ساعت كار ضمن تحصيل در طول يك سال  و دريافت ۷۶/۹ يورو براي هر ساعت هستيد. همچنين دانشجويان مي توانند با دانشگاه يا ساير موسسات آموزشي به مدت يك سال قرار داد ببندند.


برچسب‌ها:

[ ]